Minőségi védjegy
Az Európai Szolidaritási Testület minőségi védjegye azt tanúsítja, hogy egy adott szervezet képes a szükséges feltételeket biztosítani a szolidaritási tevékenységekben részt vevő fiatalok számára.
A részt vevő szervezeteknek meg kell felelniük a pályázati útmutatóban meghatározott elveknek és minőségi előírásoknak.
A szervezetek az önkéntességre vonatkozó minőségi védjegyet támogató és/vagy fogadó szerepben is kérelmezhetik. 2021 óta a minőségi védjegy egy további típusa (vezető szervezetre vonatkozó minőségi védjegy) lehetővé teszi birtokosai számára, hogy egyszerűsített finanszírozási kérelmet nyújtsanak be.
A minőségi védjegynek köszönhetően a szervezetek hozzáférhetnek az Európai Szolidaritási Testület által kínált lehetőségekhez és az önkéntesjelöltek adatbázisához.
Minőségi védjegy iránti kérelmet a pályázati űrlapok (ESC50) segítségével bármikor benyújthat. A nemzeti irodák nagyjából nyolc hét alatt dolgozzák fel a kérelmeket. A most megszerzett minőségi védjegy a jelenlegi 2021–2027-es program teljes időtartama alatt érvényes marad.
A minőségi védjegy hozzáférést biztosít a szervezeteknek szóló portálhoz (amely korábban a PASS „közvetítésintézési és -támogató rendszer” nevet viselte, és az Európai Szolidaritási Testület portáljáról volt elérhető). A portál használható a fiataloknak kínált lehetőségek népszerűsítésére csakúgy, mint potenciális önkéntesek keresésére.
A szolidaritási projektek esetében nincs szükség minőségi védjegyre.
Az Európai Önkéntes Humanitárius Segítségnyújtási Hadtestben való részvételhez más típusú minőségi védjegyre van szükség.
A valamely uniós tagállamban vagy a programhoz társult harmadik országban székhellyel rendelkező szervezetek:
- jelentkezzen annak az országnak a nemzeti irodájánál, ahol az Ön szervezete székhellyel rendelkezik.
A programhoz nem társult valamely harmadik országban székhellyel rendelkező szervezetek:
- nyugat-balkáni országok és Liechtenstein: a pályázatot a SALTO for South-East Europe (a délkelet-európai régióra irányuló, támogatást, valamint magas szintű tanulási és képzési lehetőségeket biztosító) központhoz nyújtsa be;
- a keleti partnerség országai, Oroszország és Norvégia: a pályázatot a SALTO Eastern Europe and the Caucasus (Kelet-Európára és a kaukázusi térségre irányuló) központhoz nyújtsa be;
- dél-mediterrán térség: a pályázatot a SALTO EuroMed központhoz nyújtsa be.
Használja a következő forrásokat partnerszervezetek kereséséhez:
- Az összes akkreditált vagy minőségi védjeggyel rendelkező szervezet adatbázisa
- Regisztrációs portál, melyen keresztül a szervezetek szervezeti azonosító kódot igényelhetnek az Erasmus+ programhoz és az Európai Szolidaritási Testülethez (a kereséshez írja be például egy város nevét a keresőmezőbe)
- Az Európai Szolidaritási Testület projektjeinek eredményeit bemutató platform, amelyen a program keretében támogatott összes projekt megtekinthető
- OTLAS partnerszervezet-kereső eszköz